KONST / Oljemålningar / Olja + akvarell 9308324
*
nr 930 8324
Mai-Britt Palmroth
(1930-2020), Sverige
Olja + akvarell , Mai Britt Palmroth (f. 1930), 28x23 & 19x12, Flicka & stilleben
Mai-Britt Palmroth, svensk målare och grafiker född 1930 i Örebro, död 2020 i Simrishamn.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 december 2014
kl 18:42:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/12 18:37:32
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Mai-Britt Palmroth
Mai-Britt Palmroth, svensk målare och grafiker född 1930 i Örebro, död 2020 i Simrishamn.
Läs mer om Mai-Britt Palmroth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell flicka & stilleben mai britt palmroth olja oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:23
-
9019 Oljemålning
Claes Caspersson (f. 1953), Sverige. Båt i skärgår..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:52
-
9143 Oljemålning
Einar Kihlman (1912-2001), Sverige. "Brösarp". Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:22
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:36
-
9131 Oljemålning
Elisabeth Ekwall, Blomstilleben med petunior. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:11
-
9130 Oljemålning
Elisabeth Ekwall. Signerad, daterad a tergo 2022, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:49
*
Mai-Britt Palmroth
Mai-Britt Palmroth, svensk målare och grafiker född 1930 i Örebro, död 2020 i Simrishamn.
Läs mer om Mai-Britt Palmroth
nr 930 8324
Mai-Britt Palmroth
(1930-2020), Sverige
Olja + akvarell , Mai Britt Palmroth (f. 1930), 28x23 & 19x12, Flicka & stilleben
Mai-Britt Palmroth, svensk målare och grafiker född 1930 i Örebro, död 2020 i Simrishamn.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 december 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/12 18:37:32 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Mai-Britt Palmroth
Mai-Britt Palmroth, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1930 i Örebro, död 2020 i Simrishamn.Läs mer om Mai-Britt Palmroth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell flicka & stilleben mai britt palmroth olja oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:23 -
9019 Oljemålning
Claes Caspersson (f. 1953), Sverige. Båt i skärgår..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:52 -
9143 Oljemålning
Einar Kihlman (1912-2001), Sverige. "Brösarp". Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:22
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:36 -
9131 Oljemålning
Elisabeth Ekwall, Blomstilleben med petunior. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:11 -
9130 Oljemålning
Elisabeth Ekwall. Signerad, daterad a tergo 2022, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:49